OK ILVES ajaloost.

Tartu orienteerumisklubi ILVES loodi 3. oktoobril 1978. aastal. Ilves oli esimene spetsialiseeritud spordiklubi - orienteerumisklubi - Eestis ja tollases Nõukogude Liidus. Klubi loomise initsiaatoriks oli Arvo Kivikas, kelle ideeks oli hakata korraldama uut ainulaadset võistlust maailmas, teateorienteerumise mitmepäevajooksu ILVESTEADE. Selle läbiviimiseks oli vaja valmistada orienteerumiskaarte, mis kvaliteedilt oleksid uuel tasemel.

OK ILVES asutajaliikmeid oli 23: Reet Arold, Toomas Ellervee, Leho Haldna, Milvi Haldna, Ain-Kaarel Kaasik, Kalle Kalm, Ilmar Kask, Arvo Kivikas, Riina Kivikas, Lembitu Kuuse, Virve Kuuse, Inga Murutar, Tõnu Oja, Madis Oras, Kai Pani, Margus Roll, Epp Taba, Pille Taba, Helgi Tikk, Hillar Toomiste, Sirje Tross, Uno Valgerist, Avo Veermäe. Asutajaliikmete hulgas oli tuumik seitsmekümnendate-kaheksakümnendate aastate tippjooksjaid, kes lisaks sportlasekarjäärile otsustasid arendada Eesti orienteerumiselu laiemas mõttes. Joonistati kümneid uusi orienteerumiskaarte, korraldati võistlusi palju rohkem kui oma nn. klubivõistlused: oli isegi mõni aasta, kus teha tuli kõik Eesti meistrivõistlused. Tänu korraldustegevusele kujundati välja n.-ö. võistluste korraldusskeem, mis ka broðüürina trükiti, ja õpetati välja hulk kohtunikke, kelle üldarv aastate jooksul sadadesse on ulatunud.

Võistluste korraldamine pole olnud ainuke tegevus, orienteerumisklubi on eelkõige orienteerumisega tegelemise klubi. Sõpruskond, kelle algatusel klubi loodi, elas ühist elu ka nädalavahetustel treeninglaagrites ja noortetööd tehes. Algusaastate noortest on praeguseks kasvanud uus põlvkond tegijaid nii tippsportlastena kui võistluste korraldajatena.

Spordiga tegeleva klubi nime kõlamiseks on oluline tippsport ja saavutused. Klubi liikmed on aegade jooksul saanud sadu Eesti meistrimedaleid. Põhiklasside Eesti meistri medaliomanike "edetabelis" on medalite arvult esimene mees Arvo Kivikas (52 medalit) ja kuues naine Ira Saar (38 medalit), varasematest tegijatest on mitmete medalite omanikud veel Ede Ümarik (30), Raivo Rõõm (20), Ilona Vanaveski (18), Tiit Tali (18), Kaie Kivila (15), Indrek Ümarik (13), Madis Oras (10), Tiina Oras (8), Avo Veermäe (7), Riina Kivikas (6), Ilmar Kask (5), Kalle Kalm (4), praegustest tegijatest on olnud väärilisteks jätkajateks Elo Saue (21 medalit), Armo Hiie (22), Triin Vask (8), Ingrid Alnek (7), Kristi Vassil (6), Kaari Kivikas (5), Minija Pääslane (4), Mati Tiit (3) ja Eero Kivikas (3). Kahjuks oli varasematel aastatel tippvõistlejail vähe võimalusi osaleda maailmakonkurentsis. Mitmel korral kuulus Arvo Kivikas Eesti kullameeskonda Nõukogude Liidu meistrivõistlustel, parimaks individuaaltulemuseks jäi karikavõit sotsialismimaade konkurentsis. Klubi sportlaste tippsaavutusteks on Ede Ümariku kuldmedal 1988. aasta ja hõbemedal 1990. aasta üliõpilaste maailmameistrivõistlustelt. 2000. aastal saavutas Riho Taba Koolinoorte MM-l pronksmedali nii individuaalselt kui Eesti võistkonna liikmena teateorienteerumises.

Aastate jooksul on olnud Eesti orienteerumise edetabelivõitjad Arvo Kivikas, Ira Saar (enne klubi loomist), Ede Ümarik ja 1999. aastal Elo Saue. Viimastel aastatel on Eesti koondvõistkonda kuulunud Elo Saue, Armo Hiie ja Mati Tiit, noortest Riho Taba.

2002. aastal loodi Armo Hiie initsiatiivil OK Ilves Tippspordi osakond, et luua head tingimused tippspordiga tegelemiseks. Ilvestiimi juhatuses on lisaks Mati Tiit ja Elo Saue. Klubiga liitusid mitu eliitsportlast: Alar Abram ja Tarvo Klaasimäe, lisaks noortest Eveli Saue, kes kõik on Eesti koondise liikmed.

Üheksa aastat järjest kestnud Jüriöö-võitude jada katkes paraku 2002. aastal. Traditsiooniliselt on käidud mitme võistkonnaga Jukola-viestil.

Klubi esimene president oli Uno Valgerist, kahe aasta pärast valiti juhiks Arvo Kivikas, kes pidas selles ametis vastu 10 aastat. Edasised presidendid on olnud kronoloogilises järjekorras Avo Veermäe, Toomas Ellervee, Tiit Tali, Raivo Rõõm, Pille Taba, Martin Veermäe, Eero Kivikas, Kaari Kivikas ja praegu - Margus Sarap;