Võistluse A ja O

1. Võistlusmaterjalid, mandaat, parkimine - vaata üldist skeemi.

Võistlusmaterjale jagatakse Alatskivi koolis kuni kella 21.00ni, kuid soovitame need varakult välja võtta.

Võistlejate parkimine on samuti koolimaja juures ja tänavaääres. Lossipoole ei ole lubatud sõita ja parkida, sest lossipark on võistlusmaastik ning tee ääres seisvad autod segavad hiljem võistlejaid.

 

Kindlasti kontrollige eelnevalt oma SI-kaardi numbrit registreerunud võistkondade nimekirjast. Samuti on palve jooksjate järjekord vahetustes varakult korraldajatele teada anda, siis on vahetult enne võistlus vähem muretsemist ning ei teki tõrkeid.

 

NB! Kõigile vahetustele on ette nähtud rinnanumbrid. Propageerimaks taaskasutust on korraldajatele palve võistlejaltele, et kõik muretseksid ise endale haaknõelad rinnanumbri kinnitamiseks. Täname.

 

1. Võistluskeskus

Võistluskeskusesse ehk Alatskivi lossi juurde on võimalik kõndida teed mööda, mis tuleb suurelt maanteelt diagonaalis lossi juurde. Kogu lossipark on keeluala - vaata joonist.

Palume võistlejatel ja pealtvaatajatel sellest reeglist kinni pidada. Lossi juures on pealtvaatajatele olemas lossi terass, kus on väga hea vaade Vaate KP-sse. Võistlusmaastikule minek on keelatud.

 

2. Maastik, ohukohad

Nähtavus ja joostavus on hilise kevade tõttu väga head. Sood valdavalt veevabad, ka Alatskivi jões on vesi madal ja järv on madalam kui tavaliselt. Väljaspool soid on jõgi ületatav, aga soovitatav siiski kasutada jõe ületamiseks sildu. Need on rõhutatud läbipääsu märgiga (708), sama märgiga on dubleeritud jalakäijate sild Alatskivi järvel.

NB! Järve pais on ületatav ainult maanteesilla kaudu, kuna kergliiklussilla viis vesi juba möödunud aastal minema. Seda asendab kaardil ohtliku ala märk (710).

Ettevaatust maanteel!

Meeste raja piirkonda jääv koprategevuse ala on välditav ringijooksuga, aga on ka ületatav kopratammide kaudu.

Lubatud on ületada haritavat maad ( märk415).

 

NB! Esimese KP piirkonnas on paar juppi ületamatut tara. Tegu on vana roostetanud võrkaiaga, millele on lisatud okastraadijuppe. Nendest on võimalik ja tasub siiski mööda laveerida.

 

2. Start, teatevahetus

Esimese vahetuse start antakse lossiplatsilt suunaga peavärava suunas (vaata joonist), peale väravast väljumist keeravad võistlejad järsult paremale ning jooksevad läbi K-punkti.

Püüame pealtvaatajatele tekitada 1 vahetuse stardiks vajaliku ala. Ülejäänud vahetustes on keelatud pealtvaatajatel K-punkti minna, lossipark on võistlusmaastik ning seetõttu keeluala.

 

2-5 vahetuse teatevahetuse ala on lossi ees. Rajalt tulev võistleja läbib finishi, teeb SI-jaamas finishimärke ning jookseb teatevahetusala juurde, kus saadab järgmise vahetuse võistleja rajale. Järgmise vahetuse võistleja liigub kaardilaua juurde võtab sealt oma võistkonna numbriga õige vahetuse kaardi ning jookseb lossiõuest välja läbi paremal oleva värava ning järgmisest sisehoovist edasi K-punktis (vaata joonist).

Finisheerunud võistleja liigub tulemuse saamiseks IT telki, loeb andmed maha ning saab tulemustelehe.

 

Võistlejad pääsevad soojendusalasse lossi peasissekäigu võlvide alt, enne soojendusalasse sisenemist tuleb SI-kaardi mäli kindlasti tühjendada. Samas on palve võistlejatele mitte muuta eelnevalt registreeritud SI-kaartide järjekorda võistkonna siseselt peale mandaati. 

 

3. Võistluskeskuses töötab puhvet.

Lisaks on võimalik kõhtu täita Kivi Kõrtsis http://www.kivikorts.ee/ , mis on avatud üle südaöö, kui jagub sööjaid. 

 

4. Pesemine. 

Pesemine toimub Alatskivi koolimajas. Kuna tegemist on väikese kooliga, siis on veesoojendusboiler väike ja palve võistlejatele sooja vett ökonoomselt tarbida, nii et jätkuks teistele orienteerumissõpradele.

 

5. Rada

Tulemustes ja radade infos toodud raja pikkus on arvutatud linnulennult, kuid tegelikkuses on see ca 110m võrra pikem, sest rada kulgeb ümber järve otsa.