Sports Gene OÜ on ettevõte, mis pakub mitmesuguseid sportimise ja elukvaliteedi parandamisega seotud geneetilisi analüüse ning konsultatsioone. Meie juures saab teha sportlike võimete geenitesti, kehakaalu ohjeldamise geenitesti ning toidutalumatuse testi.

 

Sportlikke võimeid mõjutavad mitmed tegurid – õige spordiala valik, pidev ja mitmekülgne treening, õige toitumine ja psühholoogiline ettevalmistus. Olulist rolli mängib ka pärilikkus, kuna sportlikud eeldused kujunevad mitme geeni koosmõjul. Sportlike võimete geenitest on soovitusliku iseloomuga ning näitab, kas teil on eeldusi pigem vastupidavusalade või jõu- ja kiirusalade harrastamiseks. Eelduste realiseerumine sõltub aga teie enda otsustest, käitumisest, tahtejõust ja keskkonnast ning seetõttu ei anna geenitest 100% garantiid kindlatel spordialadel õnnestumiseks, vaid kirjeldab kaasasündinud eeldusi olla edukas ühel või teisel spordialal.

Sportlike võimete geenitestis määratakse kuus geeni. Analüüsi tulemuste põhjal saate teada, milline on energia kättesaadavus ning kaitse väsimuse eest, mis on oluline vastupidavusalade harrastamiseks ning milline on lihaskiudude kokkutõmbe kiirus ja jõulisus, mis on tähtis jõu- ja kiirusalade korral. Samuti saate ülevaate sellest, kuidas on reguleeritud verevarustus, südame ja skeletilihaste hapnikutarve.  

Geneetilised iseärasused määravad ära ka selle, kui suur on risk muutuda ülekaaluliseks ning kuidas organism reageerib kaalu langetavale dieedile ja füüsilisele koormusele. Geenitesti tulemustest on kasu nii neile, kes soovivad kaalu langetada kui ka neile, kellel veel kaalu- ega terviseprobleeme ei avaldu. Lisaks sobib test ka sportlastele, et saada teada rasvade ning süsivesikute ainevahetuse iseärasusi.  

 

Kehakaalu ohjeldamise geenitestis määratakse 8 SNP’i 7 erinevas geenis. Analüüsi tulemuste põhjal saate teada, kas teil esineb rasvumist soodustavaid riskialleele, kuidas on reguleeritud nälja- ja täiskõhutunde tekkimine, milline on teist tüüpi diabeedi risk, rasvade imendumise ja põletamise kiirus ja efektiivsus, rasvumisrisk süsivesikuterikka toidusedeli korral ning kehalise aktiivsuse mõju kehakaalule.

Toidutalumatuse test näitab, kas teil esineb talumatust mõne toiduaine suhtes ning saate teada, milliseid alternatiivseid toiduaineid võite kasutada. 

 

Täpsem teave kõigi nimetatud testide kohta on toodud meie kodulehel www.sportsgene.ee.

 

Analüüsi tegemiseks tuleb võtta steriilse vatipulgaga põse limaskestalt põsekaabe, lasta sellel kuivada ning posti teel meile saata. Pärast proovide kätte saamist analüüsitakse need meie laboris ning testi vastused saate kätte kümne päeva jooksul.

KlubiSHS(CMS) by Tak-Soft 2007-2009, ver: 1.3 2019-0104 www.tak-soft.com